„Rezultat foarte bun” » Prima reacție a gimnastelor din echipa României, după finala de la Jocurile Olimpice » Discurs matur: „Nu-i atât de ușor să reconstruiești un sport, trebuie răbdare”

„Rezultat foarte bun” » Prima reacție a gimnastelor din echipa României, după finala de la Jocurile Olimpice » Discurs matur: „Nu-i atât de ușor să reconstruiești un sport, trebuie răbdare”

Echipa feminină de gimnastică a României s-a clasat pe poziția a șaptea în finala pe echipe de la Jocurile Olimpice, un salt de un loc față de poziția ocupată la finalul calificărilor. Gimnastele ocupau locul 5 după primele două rotații (sol și sărituri), apoi au coborât până pe 7 după exercițiile de la paralele și bârnă. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor