Revoluție în fotbalul din Serbia! » Decizia radicală luată în țara vecină: se schimbă din 2026

Revoluție în fotbalul din Serbia! » Decizia radicală luată în țara vecină: se schimbă din 2026

Din sezonul 2026-2027, prima ligă din Serbia va avea 12 cluburi, în loc de 16, cum a avut în ultimii ani. Sârbii speră ca modificarea să aducă progres și o calitate superioară a cluburilor de fotbal. De la momentul apariției acestei idei, s-a convenit ca totul să fie stabilit până la sfârșitul lunii martie a acestui an, indiferent de decizie, iar acest lucru s-a și întâmplat pe 17 martie. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor