„Rebelul” de la Sepsi, dat afară de Ovidiu Burcă » E ruptură totală la Sfântu Gheorghe

„Rebelul” de la Sepsi, dat afară de Ovidiu Burcă » E ruptură totală la Sfântu Gheorghe

Roland Niczuly (29 de ani) nu va mai continua la Sepsi și în Liga 2. Portarul văzut drept un simbol al formației covăsnene și una dintre vocile puternice ale vestiarului nu intră în planurile lui Ovidiu Burcă, noul antrenor al echipei. Goalkeeper-ul a fost acuzat, în sezonul trecut, că l-a „sabotat” pe Dorinel Munteanu, într-o perioadă în care echipa din Sfântu Gheorghe păstra încă șanse de salvare de la retrogradare. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor