Puncte uriașe pentru Hermannstadt și Dorinel Munteanu » După 132 de zile, sibienii câștigă în Superligă: lui Andrei Prepeliță i s-a cerut „demisia” din tribune

Puncte uriașe pentru Hermannstadt și Dorinel Munteanu » După 132 de zile, sibienii câștigă în Superligă: lui Andrei Prepeliță i s-a cerut „demisia” din tribune

În prima partidă a zilei de sâmbătă în Superligă, Hermannstadt s-a impus pe terenul celor de la Unirea Slobozia, la finele unui duel caracterizat de multă spectaculozitate, scor 3-2! După 132 de zile de secetă, sibienii câștigă în Superligă. Ultima dată se întâmplase pe 21 septembrie 2025, contra Rapidului, chiar pe „Giulești”. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor