Protest în fotbalul românesc » N-au mai rezistat și au întârziat startul meciului de azi: „5 luni fără salarii = 5 luni fără respect”

Protest în fotbalul românesc » N-au mai rezistat și au întârziat startul meciului de azi: „5 luni fără salarii = 5 luni fără respect”

Probleme mari pentru CS Mioveni. Fotbaliștii nu și-au primit salariile de mai bine de 5 luni, iar astăzi, la meciul din Liga 2 cu Steaua, au tras un mare semnal de alarmă. Steliștii s-au impus fără probleme, scor 4-0, însă duelul a început cu 10 minute întârziere din cauza unui protest. La meciul cu Steaua, din etapa a 11-a, fotbaliștii Mioveniului au intrat pe teren cu un mesaj clar afișat pe un banner: „5 luni fără salarii = 5 luni fără respect. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor