Protest generalizat la Dinamo - Metalul Buzău: de la ce a pornit gestul radical al ultrașilor

Protest generalizat la Dinamo - Metalul Buzău: de la ce a pornit gestul radical al ultrașilor

Peluza Sud Dinamo a ales să protesteze la meciul din sferturile Cupei României dintre „câini” și Metalul Buzău. Ultrașii dinamoviști nu au intrat la partida cu buzoienii din cauza deciziei oficialilor clubului alb-roșu. Motivul pentru care aceștia au ales să protesteze este faptul că oficialii celor de la Dinamo nu le-au permis să stea în peluza sudică a stadionului „Arcul de Triumf”. Acolo au fost așezați suporterii celor de la Metalul Buzău. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor