Probleme la clubul din Superliga » Încă o interdicție la transferuri!

Probleme la clubul din Superliga » Încă o interdicție la transferuri!

UTA Arad, formația antrenată de Adrian Mihalcea (49 de ani), a primit din nou interdicție la transferuri din partea FIFA, la doar câteva zile după ce precedenta a fost ridicată. Prima sancțiune a venit din cauza salariilor neplătite către foștii angajați. UTA avea interdicție la transferuri pentru următoarele trei perioade de mercato. La finalul lunii septembrie, UTA Arad fusese sancționată pentru o datorie de 42.000 de euro către Ravy Tsouka, fostul lor fotbalist. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor