Primele două cluburi din Superligă care și-au publicat bilanțul contabil » Ce profit a avut Hagi în 2024 + câți bani a pompat Orban în Sepsi

Primele două cluburi din Superligă care și-au publicat bilanțul contabil » Ce profit a avut Hagi în 2024 + câți bani a pompat Orban în Sepsi

Sepsi și Farul Constanța, combatante în play-out-ul Superligii, sunt primele cluburi care și-au făcut public bilanțul contabil pe 2024, iar rezultatele sunt cel puțin interesante. Covăsnenii beneficiază de o finanțare-gigant din „subvenții, donații și alte venituri din partea autorităților de stat și locale”, în timp ce Farul este din nou pe „+”, bifând chiar o creștere minusculă față de 2023, an în care alb-albaștrii au câștigat titlul și au jucat în ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor