Prima reacției a Elisabetei Lipă, președinte ANS, după rezultatele de la gimnastică: „Au început promițător”

Prima reacției a Elisabetei Lipă, președinte ANS, după rezultatele de la gimnastică: „Au început promițător”

Elisabeta Lipă, președintele ANS, de cinci ori medaliată cu aur la Jocurile Olimpice, record în canotaj, a reacționat după rezultatele la gimnastică de la Jocurile Olimpice de la Paris. Echipa de gimnastică artistică a României a încheiat pe locul 7, penultimul, finala de la Jocurile Olimpice, acumulând un punctaj total de 159.47. Echipa Statelor Unite ale Americii, în frunte cu Simone Biles, a obținut aurul, podiumul fiind completat de Italia și Brazilia. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor