Președintele din Superliga contestă lotul lui Mircea Lucescu: „Merita la națională, este mult mai bun decât Miculescu!”

Președintele din Superliga contestă lotul lui Mircea Lucescu: „Merita la națională, este mult mai bun decât Miculescu!”

Rapid, prin vocea președintelui-acționar minoritar Victor Angelescu, contestă una dintre deciziile lui Mircea Lucescu privind lotul pentru acțiunea din această lună. Selecționerul l-a lăsat pe dinafară pe Alexandru Dobre, golgheterul Superligii, preferându-l pe poziția de extremă dreapta pe David Miculescu. Alexandru Dobre, căpitanul Rapidului, a fost convocat de Mircea Lucescu la precedentele două acțiuni. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor