Povestea neștiută a titularului din Dinamo - Manchester United: „Am fost trimis la echipa a doua la retur” » 20 de ani de la „dubla” istorică: „Nu i-am simțit aroganți sau cu ifose”

Povestea neștiută a titularului din Dinamo - Manchester United: „Am fost trimis la echipa a doua la retur” » 20 de ani de la „dubla” istorică: „Nu i-am simțit aroganți sau cu ifose”

Au trecut 20 de ani de la „dubla” istorică jucată de Dinamo în compania lui Mancheste United, în preliminariile Champions League. Pe 11 august 2004, pe vechiul stadion „Lia Manoliu”, roș-albii cedau la limită în fața „diavolilor”, scor 1-2. Returul de pe „Old Trafford” n-a avut istoric, 3-0 în favoarea britanicilor. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor