Portari la înălțime! Performanță rară în această seară: nu se mai întâmplase de 1 an și jumătate

Portari la înălțime! Performanță rară în această seară: nu se mai întâmplase de 1 an și jumătate

Atât Paulo Gazzaniga (Girona), cât și Timon Wellenreuther (Feyenoord) au apărat penalty-uri în meciul direct din această seară, din etapa secundă a grupei Ligii Campionilor. Nu se mai întâmplase de 1 an și jumătate ca două lovituri de la punctul cu var să fie apărate în același meci din competiția europeană premium. În etapa secundă a grupei de Liga Campionilor, Girona a primit vizita celor de la Feyenoord, fiind învinsă de vicecampioana Olandei, scor 2-3. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor