Popyrin după ce l-a eliminat pe Novak Djokovic: „Am simțit că-l pot învinge”

Popyrin după ce l-a eliminat pe Novak Djokovic: „Am simțit că-l pot învinge”

Novak Djokovic (37 de ani, 2 ATP), campionul en-titre de la US Open și campionul olimpic, a fost eliminat de la turneul american de către Alexei Popyrin (25 de ani, 28 ATP) în turul trei. Australianul s-a impus cu 4-6, 4-6, 6-2, 4-6 într-o partidă care a durat trei ore. Popyrin a declarat că a simțit că îl poate învinge pe Nole, deși acesta a fost puternic. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor