Polonezii l-au făcut praf pe Edi Iordănescu, după plecare: „Un plângacios. Se dădea martir în presă”

Polonezii l-au făcut praf pe Edi Iordănescu, după plecare: „Un plângacios. Se dădea martir în presă”

Antrenorul român Edward Iordănescu (47 de ani) a fost făcut praf de polonezi, după ce tehnicianul a plecat de la Legia Varșovia. Edward Iordănescu la Legia este istorie, iar polonezii au scris despre o serie de aspecte care i-au deranjat la tehnicianul român. L-au numit pe acesta „plângăcios” și i-au reproșat declarațiile pe care le dădea în presă din România despre echipa de club. I-au amintit acestuia de salariul lunar în valoare de 50. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor