Petrolul rămâne cu picioarele pe pământ: „Știm cum e la români, când e bine, o lași mai moale” + „Să nu fim superficiali”

Petrolul rămâne cu picioarele pe pământ: „Știm cum e la români, când e bine, o lași mai moale” + „Să nu fim superficiali”

Petrolul a câștigat cu FCU Craiova în deplasare, scor 1-0, și a urcat pe primul loc în play-out-ul Ligii 1. După meci, „Lupii galbeni” au mers pe aceeași idee: principalul obiectiv rămâne salvarea de la retrogradare. „Înseamnă mult pentru noi că am ajuns primul loc. Să nu uităm că trebuie să ne salvăm prima dată, apoi vom vedea. Așa e la noi, la români, batem un meci-două, apoi ne vedem acolo sus. Obiectivul rămâne salvarea de la retrogradare. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor