Patronul echipei din Superliga arată cu degetul spre autorități și îl imploră pe primar: „Singura comunitate care nu dă niciun ban pentru fotbal”

Patronul echipei din Superliga arată cu degetul spre autorități și îl imploră pe primar: „Singura comunitate care nu dă niciun ban pentru fotbal”

Valeriu Iftime, patronul celor de la FC Botoșani, a avut un mesaj dur la adresa autorităților din Moldova, din cauza faptului că gazonul de pe stadionul Muncipial arată tot mai rău, suprafața de joc fiind aproape una impracticabilă. Echipa pe care o conduce este pe locul 14, primul care merge la baraj, iar Iftime promite că Botoșaniul va rămâne în prima ligă dacă va beneficia de un gazon nou. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor