Organizatorii JO de iarnă din 2034 au strâns peste 200 de milioane de dolari prin colectă publică

Organizatorii JO de iarnă din 2034 au strâns peste 200 de milioane de dolari prin colectă publică

Organizatorii Jocurilor Olimpice de iarnă din 2034, care se vor desfășura la Salt Lake City, au anunțat o campanie de strângere de fonduri pe care o descriu drept cea mai mare inițiativă filantropică din istoria sportului olimpic pentru susținerea unui oraș gazdă. Inițiativa, denumită Podium34, a strâns deja peste 200 de milioane de dolari și va finanța diverse programe de dezvoltare care să promoveze Jocurile Olimpice de iarnă. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor