Olimpiu Moruțan a revenit pe teren și a dat gol cu Monopoli: pentru ce echipă a jucat

Olimpiu Moruțan a revenit pe teren și a dat gol cu Monopoli: pentru ce echipă a jucat

Olimpiu Moruțan (25 de ani) a jucat pentru echipa U19 a celor de la Pisa, în victoria cu Monopoli, scor 5-0. Extrema dreapta a revenit pe teren după 8 luni. În aprilie, pe când juca la Ankaragucu, Moruțan a suferit o accidentare horror: ruptură a tendonului lui Ahile. A ratat Campionatul European din vară din acest motiv, a plecat din Turcia și a revenit la Pisa, unde a mai jucat în sezonul 2022-2023. Iar acum, la 8 luni de la accidentare, a jucat pentru echipa Primavera a Pisei. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor