Oficial! Sevilla, la al 3-lea antrenor în acest sezon! Fostul câștigător de Europa League cu Atletico Madrid debutează pe banca andaluzilor

Oficial! Sevilla, la al 3-lea antrenor în acest sezon! Fostul câștigător de Europa League cu Atletico Madrid debutează pe banca andaluzilor

Sevilla l-a demis sâmbătă seară pe Diego Alonso, după doar două luni de la instalarea sa pe banca andaluzilor. Antrenorul uruguayan a reușit doar două victorii în 14 meciuri disputate, ambele în Cupa Spaniei. Eliminată complet din competițiile europene în acest sezon și pe locul 17 în La Liga, Sevilla l-a numit antrenor pe un fost câștigător al Europa League alături de Atletico Madrid. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor