OFICIAL! România va avea 3 reprezentante în sezonul 2026/2027 al Ligii Campionilor la handbal

OFICIAL! România va avea 3 reprezentante în sezonul 2026/2027 al Ligii Campionilor la handbal

România va avea trei echipe în ediția 2026/2027 a Ligii Campionilor la handbal. În competiția fetelor vor lua startul Gloria Bistrița și CSM București. La masculin, reprezentanta va fi campioana Dinamo. EHF a publicat astăzi lista echipelor acceptate pentru sezonul viitor al Ligii Campionilor. O singură reprezentantă a României ceruse un upgrade. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor