„Ne-am plimbat pe străzile din București timp de 6 ore” » Ce au remarcat bosniacii în capitala României: „E vina UEFA”

„Ne-am plimbat pe străzile din București timp de 6 ore” » Ce au remarcat bosniacii în capitala României: „E vina UEFA”

Înaintea disputei dintre România și Bosnia, prologul calificărilor pentru Campionatul Mondial din 2026, jurnaliștii bosniaci au explorat Bucureștiul și au remarcat un aspect important: nu s-au întâlnit cu niciun fan bosniac, contrar a ceea ce se întâmplă la alte partide ale „tricolorilor” sau ale echipelor românești în cupele europene, amintind aici de recentele „invazii” ale suporterilor de la PAOK sau Manchester United în Centrul Vechi al Capitalei. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor