Națională masculină de polo a României s-a calificat la Campionatul Mondial de la Singapore din acest an

Națională masculină de polo a României s-a calificat la Campionatul Mondial de la Singapore din acest an

Echipa masculină României de polo a României va fi prezentă la Campionatul Mondial din acest an de la Singapore (11-24 iulie). Este a doua participare consecutivă la întrecerea mondială, după ce „tricolorii” lipsiseră timp de unsprezece ani. Federația Română de Polo a anunțat că naționala masculină s-a calificat la Campionatul Mondial de la Singapore. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor