Naționala de polo a României a fost depășită clar de Italia în primul meci de la Campionatele Mondiale de Natație de la Singapore

Naționala de polo a României a fost depășită clar de Italia în primul meci de la Campionatele Mondiale de Natație de la Singapore

România a debut la Campionatele Mondiale de la Singapore cu o înfrângere, pierzând în fața Italiei, vicecampioană în 2024, cu 5-17 (2-1, 0-5, 2-6, 1-5). Următorul meci pentru „tricolori” va avea loc luni, de la ora 05:35, împotriva Africii de Sud. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor