Naomi Osaka și-a anunțat oficial revenirea în circuit » Primul turneu la care va participa: „Este firesc, cunoaște condițiile de aici”

Naomi Osaka și-a anunțat oficial revenirea în circuit » Primul turneu la care va participa: „Este firesc, cunoaște condițiile de aici”

Naomi Osaka (26 de ani) va reveni în circuit la finalul anului, la turneul WTA500 Brisbane International, programat între 31 decembrie și 7 ianuarie. Naomi Osaka, fost număr 1 mondial în tenisul feminin, de 4 ori câștigătoare de Grand Slam, nu a mai jucat din septembrie 2022, luând o pauză de la tenis după ce a rămas însărcinată cu primul ei copil. La 4 luni de la nașterea fetiței, multipla câștigătoare de Grand Slam și-a anunțat revenirea în circuit. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor