„Multinaționala” din Liga 1 se scufundă în mediocritate! Sunt cei mai slabi din campionat și pot plăti scump pentru strategia din iarnă. Cine e vinovat?

„Multinaționala” din Liga 1 se scufundă în mediocritate! Sunt cei mai slabi din campionat și pot plăti scump pentru strategia din iarnă. Cine e vinovat?

Strategia lui Marius Croitoru de la Botoșani nu dă roade și la FC Argeș, un club pe care, de când l-a preluat, a mai câștigat un singur meci în Superligă. Antrenorul a transferat o echipă întreagă în iarnă, dar piteștenii sunt cei mai slabi din campionat în 2023. La clubul lui Valeriu Iftime, antrenorul-scouter Marius Croitoru primise supranumele de „vrăjitor” pentru câteva dintre achizițiile cu care Botoșaniul făcea furori în campionat. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor