Motivul lui Iancu pentru care Timișoara n-a câștigat campionatul: „Mircea Sandu mă oprea cu toată liota lui de arbitri. Lucrurile erau clare!”

Motivul lui Iancu pentru care Timișoara n-a câștigat campionatul: „Mircea Sandu mă oprea cu toată liota lui de arbitri. Lucrurile erau clare!”

Marian Iancu (57 de ani), fostul patron al Politehnicii Timișoara, a explicat la „Prietenii lui Ovidiu” motivele pentru care echipa pe care a patronat-o timp de șapte ani n-a câștigat niciun titlu de campion în Liga 1. Poli a fost de două ori vicecampioana României și a mai prins două finale de Cupa României, ambele pierdute Emisiunea „Prietenii lui Ovidiu” poate fi urmărită pe pe site-ul www.GSP. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor