Mobilizare pentru reanalizarea „Legii Novak”: mai mulți oameni importanți din sport au semnat petiția

Mobilizare pentru reanalizarea „Legii Novak”: mai mulți oameni importanți din sport au semnat petiția

Ionuț Stroe, fost ministru al sportului și deputat al României, a publicat un mesaj pe canalele de socializare în care a anunțat că are susținerea mai multor oameni din sport pentru a trimite spre reanalizare modificările aduse Legii Educației Fizice și Sportului nr. 69/2000. Mai exact, Ionuț Stroe nu este de acord cu legea care prevede obligativitatea utilizării a 40% din sportivi români de către toate cluburile din România. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor