Mircea Lucescu, internat la spital: „Sunt sub supravegherea medicilor, sper să mă refac repede”

Mircea Lucescu, internat la spital: „Sunt sub supravegherea medicilor, sper să mă refac repede”

Mircea Lucescu, selecționerul României, a declarat că este internat într-un spital din București, din cauza unei gripe severe. Antrenorul de 80 de ani a suferit o răceală puternică și în perioada Crăciunului, stând la pat de Sărbătorile de iarnă. A primit tratament, dar nu s-a recuperat, motiv pentru care a ratat prezența în cantonamentul echipelor românești din Antalya. Selecționerul nu a fost prezent la meciurile din prima etapă a Ligii 1 din 2026. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor