Max Verstappen exclude ca Formula 1 să revină acolo: „Mi-e frică, prea periculos!”

Max Verstappen exclude ca Formula 1 să revină acolo: „Mi-e frică, prea periculos!”

Max Verstappen (27 de ani), pilotul celor de la Red Bull Racing, crede că Formula 1 nu se va mai întoarce niciodată pe varianta Nordschleife a circuitului de la Nurburgring, din cauza gradului ridicat de periculozitate. Chiar dacă monoposturile de Formula 1 au devenit mai sigure, riscurile se mențin, fapt pentru care și circuitele au suferit modificări substanțiale de-a lungul timpului. Nu este însă și cazul pistei din Germania. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor