Măsură fără precedent în România: autoritățile au interzis semințele pe stadion! Unde se aplică hotărârea

Măsură fără precedent în România: autoritățile au interzis semințele pe stadion! Unde se aplică hotărârea

FC Botoșani, locul 14 în Superligă, a anunțat s-a luat măsură inedită. Fanii echipei lui Valeriu Iftime nu mai au voie să consume semințe pe stadion. Decizia a fost luată la nivel local. Fanilor echipelor din România le este interzis consum de băuturi alcoolice la meciuri. Acum, la Botoșani, s-a mai adăugat un lucru pe lista interdicțiilor, semințele, după cum reiese din măsura anunțată de Direcția pentru Sport și Agrement Botoșani. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor