Mărturie sfâșietoare a antrenorului, la 3 luni de la tragedie: „Încă aud mașinăriile din spital care-mi țineau fiica în viață”

Mărturie sfâșietoare a antrenorului, la 3 luni de la tragedie: „Încă aud mașinăriile din spital care-mi țineau fiica în viață”

La trei luni de la moartea fetiței sale, Dougie Imrie, acum antrenor al formației scoțiene Greenock Morton, a povestit că durerea pierderii acesteia e încă foarte prezentă și că uneori se simte consolat dacă vorbește despre ea. Scoțianul în vârstă de 42 de ani încă aude zgomotul aparatelor din secția de neonatologie, unde medicii au dus o luptă disperată pentru a-i salva viața micuței Remi, care s-a născut cu trei luni și jumătate înainte de termen. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor