Marian Drăgulescu a vorbit deschis despre porecla rasistă pe care a primit-o: „Le-am spus să îmi zică pe nume”

Marian Drăgulescu a vorbit deschis despre porecla rasistă pe care a primit-o: „Le-am spus să îmi zică pe nume”

Marian Drăgulescu (42 de ani), fostul mare gimnast, a vorbit despre porecla pe care a primit-o încă din perioada junioratului. „Marocanul” a fost porecla rasistă pe care Drăgulescu a primit-o încă de la 16 ani, din cauza „tenului mai închis”. Marian Drăgulescu: „Le-am spus prietenilor să îmi mazi zică și pe nume” „De la tenul meu mai închis la culoare vine porecla «Marocanul». Nu m-am supărat pe poreclă, ci pentru că nimeni nu îmi mai spunea pe nume. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor