Mâna la gură, vai, ce delict inacceptabil!

Mâna la gură, vai, ce delict inacceptabil!

Un gest pentru care ești pedepsit la fel ca și cum i-ai da adversarului un pumn sau l-au apuca pe arbitru de guler. E frumoasă Cupa Mondială! Stadioanele sunt pline, se joacă ofensiv, se dau goluri multe, nu lipsesc suprizele. E spectacol pe teren și în tribune, Planeta savurează această lună de fotbal. Odată cu răsfățul americano-canadiano-mexican înghițim însă și o cantitate consistentă de aberații. Unele, chiar tâmpenii de-a dreptul. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor