„Mai rămâneți după turneul final?” » Ce a spus Ion Marin după ce a dus România U19 în semifinalele EURO: „Eu mi-am făcut datoria”

„Mai rămâneți după turneul final?” » Ce a spus Ion Marin după ce a dus România U19 în semifinalele EURO: „Eu mi-am făcut datoria”

Ion Marin, selecționerul României U19, a vorbit despre victoria cu Danemarca U19, 3-0. Grație acestei victorii, „tricolorii” au mers în semifinalele EURO. România U19 a terminat grupa A pe locul 2, după Spania U19. Va juca în semifinală cu Olanda, câștigătoarea grupei B.Semifinalele se vor juca luni, de la 18:00 și 21:00, pe Giulești și „Arcul de Triumf”. FRF va anunța în perioada următoare. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor