Lovitură uriașă în șah: reprezentantul României, lăsat fără titlul de Mare Maestru și suspendat 3 ani

Lovitură uriașă în șah: reprezentantul României, lăsat fără titlul de Mare Maestru și suspendat 3 ani

Scandal de proporții în lumea șahului unde, Kirill Shevchenko, unul dintre cei mai importanți reprezentanți ai României, a fost deposedat de titlul de Grand Master și suspendat timp de 3 ani din toate competițiile. Șahistul în vârstă de 22 de ani a fost prins că folosea telefonul mobil în toaletă în timpul Campionatului pe echipe al Spaniei, din octombrie 2025. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor