Lando Norris, declarație surprinzătoare după Marele Premiu din Arabia Saudită: „Fără penalizare, Max ar fi câștigat”

Lando Norris, declarație surprinzătoare după Marele Premiu din Arabia Saudită: „Fără penalizare, Max ar fi câștigat”

Lando Norris a recunoscut, după finalul Marelui Premiu de Formula 1 al Arabiei Saudite, unde a terminat pe locul 4, că își complică singur viața, după ce pentru prima dată de la începutul sezonului nu a reușit să termine pe podium. În schimb, Oscar Piastri, coechipierul său de la McLaren, a câștigat cursa, devansându-l la vârful ierarhiei piloților pe britanic, diferența dintre cei doi fiind de zece puncte în acest moment. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor