La două săptămâni după ce a leșinat pe teren, Bas Dost a fost externat: „Acum mă voi recupera liniștit”

La două săptămâni după ce a leșinat pe teren, Bas Dost a fost externat: „Acum mă voi recupera liniștit”

Bas Dost (34 de ani), atacantul lui Nijmegen, prăbușit pe 30 octombrie pe teren în minutul 90 al partidei cu Alkmaar, a părăsit spitalul din Almaar, unde fusese internat pentru analize amănunțite: „Sunt fericit că am ajuns acasă. Mulțumesc tuturor celor care m-au susținut”. După ce a fost în mare pericol să moară pe teren, Bas Dost se simte mult mai bine și s-a externat aseară din spitalul din Alkmaar, unde fusese transportat cu ambulanța. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor