Jucătorul de la Rapid acuză: „Penalty clar, am văzut pe reluări”

Jucătorul de la Rapid acuză: „Penalty clar, am văzut pe reluări”

Alexandru Pașcanu, fundașul central al Rapidului, a acuzat arbitrajul după remiza împotriva celor de la U Cluj, scor 0-0. Rapid a cerut penalty în minutul 88, după un fault al lui Cisse asupra lui Baroan. S-a dat lovitură liberă de la marginea careului. Giuleștenii au considerat că ținerea s-a încheiat în interiorul suprafeței de pedeapsă, însă Florin Andrei nu a fost de acord. El i-a acordat cartonașul galben lui Cisse pentru faultul asupra lui Baroan. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor