Jucătorul care suferă de „boala sărutului”! » Și Begu a pătimit. Federer chiar s-a retras din cauza infecției!

Jucătorul care suferă de „boala sărutului”! » Și Begu a pătimit. Federer chiar s-a retras din cauza infecției!

Aleksandar Pavlovic, mijlocașul defensiv de 20 de ani al lui Bayern, are o mononucleoză infecțioasă, din cauza căreia a lipsit la ultimele patru meciuri ale echipei bavareze. Cunoscută ca „maladia sărutului” sau uneori și „mono”, e o boală contagioasă produsă de virusuri, dintre care cel mai frecvent e Epstein-Barr (EBV). „Aceasta este frecventă în rândul adolescenților și adulților tineri, în special din categoria studenților. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor