Jandarmeria nu a avut milă de Rapid » Dan Șucu, ignorat complet

Jandarmeria nu a avut milă de Rapid » Dan Șucu, ignorat complet

Rapid a fost amendată de Jandarmerie după meciul cu FCSB, scor 0-0. Giuleștenii au primit 4 sancțiuni contravenționale, în valoare totală de 120.000 de lei (24.000 de euro). Rapid a primit amenzile în calitate de organizator al evenimentului. Astfel, clubul din Giulești va plăti după ce fanii au folosit materiale pirotehnice. Acest aspect reprezintă o nemulțumire mai veche a lui Dan Șucu, acționarul majoritar al Rapidului. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor