Ion Țiriac nu mai e singurul: cine este al doilea tenismen devenit miliardar în dolari

Ion Țiriac nu mai e singurul: cine este al doilea tenismen devenit miliardar în dolari

Roger Federer, fost număr unu mondial timp de 310 săptămâni, dintre care 237 consecutive, și câștigător a 103 titluri ATP, inclusiv 20 de turnee de Mare Șlem, a intrat oficial în clubul miliardarilor în dolari, potrivit Forbes. El devine astfel al doilea jucător de tenis care atinge această performanță financiară, după românul Ion Țiriac. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor