Ioan Ovidiu Sabău, declarație supremă de dragoste: „Dacă vorbesc despre Dinamo, încep să...” + „Au fost mari presiuni să semnez cu Steaua, m-am întâlnit cu Valentin”

Ioan Ovidiu Sabău, declarație supremă de dragoste: „Dacă vorbesc despre Dinamo, încep să...” + „Au fost mari presiuni să semnez cu Steaua, m-am întâlnit cu Valentin”

Ioan Ovidiu Sabău, adversarul de astăzi al „câinilor”, nu și-a renegat niciodată trecutul dinamovist. Transferat în Ștefan cel Mare în 1988, fostul mare mijlocaș al României nu s-a dezis în niciun moment de clubul care l-a lansat în fotbalul european. Într-un interviu acordat Gazetei în primăvară, Sabău vorbea cu nostalgie despre anii petrecuți în alb și roșu. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor