Intrat pe teren la 61 de ani, președintele-jucător a ajuns în L'Equipe: „De ce i s-a permis bunicului să calce pe gazon?”

Intrat pe teren la 61 de ani, președintele-jucător a ajuns în L'Equipe: „De ce i s-a permis bunicului să calce pe gazon?”

Patronul-președinte al Sănătății Cluj, Aurelian Ghișa, a ajuns subiectul unui material în cotidianul francez L'Equipe, după ce la 61 de ani a jucat câteva minute în Sănătatea Cluj - Universitatea Craiova 1-4, meci din grupele Cupei României. În minutul 89 al meciului de pe „Ion Oblemenco” - jucat la Craiova deși Sănătatea a fost în teorie gazdă -, antrenorul Vasile Miriuță a aruncat în luptă un jucător în vârstă de 61 de ani. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor