Inedit! Țara care-și răsplătește medaliații olimpici cu tablouri personalizate, vouchere de vacanță și garsoniere în Capitală

Inedit! Țara care-și răsplătește medaliații olimpici cu tablouri personalizate, vouchere de vacanță și garsoniere în Capitală

Medaliații olimpici nu sunt recompensați direct de Comitetul Olimpic Internațional, ci de ministerele sau Comitetele Olimpice ale țărilor pe care le reprezintă. Polonia își răsplătește performerii nu doar cu bani, cât și cu tablouri, garsoniere, apartamente cu două / trei camere și vouchere de vacanță. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor