Incidentul dintre Max Verstappen și Lando Norris din Texas provoacă o serie de discuții fervente: „Am pățit și eu asta cu el, trebuie sancționat”

Incidentul dintre Max Verstappen și Lando Norris din Texas provoacă o serie de discuții fervente: „Am pățit și eu asta cu el, trebuie sancționat”

În cadrul briefing-ului premergător Marelui Premiu din Mexic, piloții din Formula 1 vor analiza în detaliu duelul de pe COTA dintre Max Verstappen și Lando Norris, primii doi din ierarhie, fiind chestionată modalitatea în care regulile impuse de FIA, forul guvernator al Marelui Circ, sunt aplicate. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor