Încă o problemă pentru clubul din SuperLiga » Au demis antrenorul, dar nu i-au dat banii: „Am apelat la căile legale”

Încă o problemă pentru clubul din SuperLiga » Au demis antrenorul, dar nu i-au dat banii: „Am apelat la căile legale”

Invitat, azi, la GSP Live, Andrei Prepeliță, 39 de ani, a dezvăluit că fosta lui echipă, Gloria Buzău, nu i-a achitat nici acum clauza de reziliere. Conform surselor Gazetei, e vorba despre o sumă în jur de 50.000 de euro. Prepeliță a fost pus pe liber la începutul lunii septembrie de Gloria Buzău, după ce tot el a promovat echipa în Liga 1. Cum buzoienii au decis să se despartă de antrenor, tot ei ar fi trebuit să-i achite clauza de reziliere. VIDEO. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor