Hagi și Popescu au fost la Guvern, apoi a venit anunțul oficial: „E gata, fariști!”

Hagi și Popescu au fost la Guvern, apoi a venit anunțul oficial: „E gata, fariști!”

Guvernul României a dat undă verde construirii noului stadion din Constanța. În prezența lui Gică Hagi și Gică Popescu, la Palatul Victoria a fost semnat actul pentru construirea arenei. Noul stadion „Gheorghe Hagi” ar urma să fie gata peste doi ani și va avea 18.000 de locuri. Va costa aproximativ 100 de milioane de euro. La ceremonia de semnare, alături de Hagi și Popescu, au participat premierul Marcel Ciolacu și șefa ANS Elisabeta Lipă. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor