Gloria Bistrița ajunge la a 5-a victorie în Liga Campionilor la handbal feminin: meci nebun cu o desfășurare rară

Gloria Bistrița ajunge la a 5-a victorie în Liga Campionilor la handbal feminin: meci nebun cu o desfășurare rară

Gloria Bistrița a câștigat în această seară, în „Teraplast Arena”, partida cu Borussia Dortmund din etapa a 7-a din Liga Campionilor, scor 36-32. Partida a fost una de-a dreptul nebună, cu dramatism până la final și răsturnări de situație. Gloria Bistrița face parte din grupa A, alături de Gyor, Esbjerg, Metz, Buducnost, Dortmund, Storhamar și DVSC Schaeffler. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor