Gigi Becali a „plătit” salariile unei echipe din Superliga: „Altfel nu aveam de unde”

Gigi Becali a „plătit” salariile unei echipe din Superliga: „Altfel nu aveam de unde”

Claudiu Tudor (39 de ani), președintele de la Petrolul Ploiești, a dezvăluit azi, în cadrul unei conferințe de presă, că a reușit să plătească din restanțele salariale ale jucătorilor, după ce l-a vândut pe portarul Lukas Zima (30 de ani) la FCSB. Gigi Becali l-a cumpărat pe Lukas Zima de la Petrolul în schimbul a 250.000 de euro. Inițial prahovenii au solicitat o sumă dublă, însă FCSB a considerat că este prea mult. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor