Gabriela Ruse - Marta Kostyuk, cea mai simpatică pereche de la Australian Open, a pierdut în faza sferturilor

Gabriela Ruse - Marta Kostyuk, cea mai simpatică pereche de la Australian Open, a pierdut în faza sferturilor

Final de drum în aventura perechii Gabriela Ruse - Marta Kostyuk la Australian Open. Cuplul româno-ucrainean a fost învins în sferturi de Su-Wei Hsieh și Jelena Ostapenko, scor 2-6, 7-5, 5-7. Cea mai simpatică pereche de pe tabloul feminin, Ruse - Kostyuk, apreciată de fani pentru momentele de amuzament oferite pe teren și în afara acestuia, părăsește Melbourne după rezultatul înregistrat noaptea trecută. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor